Top
hava temizleme cihazı
21 Eki

Medikal Alanlar Hava Kirleticilerine Karşı Rahat bir NEFFES Alacak

Hastane, muayenehane, klinik ve eczane gibi hijyenin maksimum önem arz ettiği medikal alanlarda solunan havanın kalitesi ve steril olması ekstra önem taşıyor. Özellikle koronavirüs pandemisinde edindiğimiz tecrübeler gösteriyor ki hastane gibi kapalı alanlarda hava yoluyla yayılan bulaşıcı hastalıklar kritik derecede tehlikeli hale gelebiliyor. Hastane, klinik, eczane gibi temiz ve kaliteli bir hava ihtiyacının azami öneme sahip olduğu alanlarda alanın büyüklüğüne uygun hava temizleme cihazı kullanımı zaruri hale geliyor. 

Her ne kadar bu tip alanlarda ziyaretçi ve hasta yoğunluğu pandemi tedbirleri kapsamında sınırlandırılsa da insan sirkülasyonunun ve sosyal temasın yüksek olduğu bu alanlarda hava dezenfeksiyonu tüm sağlık sektörü çalışanları tarafından şiddetle tavsiye ediliyor. 

Ayrıca mevsimsel bulaşıcı hastalıklara neden olan bakteri, mantar gibi patojen ve alerjenler de kapalı alanlarda uzun süre kalan insanların sağlığını önemli ölçüde tehdit ediyor. Havada uzun saatler asılı kalabilen bu patojenler oldukça dirençli oldukları için etkili bir doğal havalandırma olmaksızın mekanların hava kalitesini düşürmeye devam ediyor. Bu noktada iklimlendirme sektöründeki 56 yıllık tecrübesiyle Form yüzde 100 yerli üretim hava temizleyici markası NEFFES hava temizleme cihazı ile muayenehane, klinik, hastane ve eczane gibi medikal alanlarda bir numaralı çözüm olarak öne çıkıyor. 

Sağlık Bakanlığı’ndan aldığı Aktif Madde İçermeyen Biyosidal Ürün Belgesi ile mantar ve bakterilere karşı olan etkinliğini kanıtlayan NEFFES, standart hava temizleme cihazlarından farklı olarak, içerdiği UV-C teknolojisi ve HEPA filtresi ile çifte koruma sağlıyor. Zararlı mikroorganizmaları yok eden bu üstün teknoloji sayesinde iç ortam havasının dezenfeksiyonunu sağlayan NEFFES, UV-C ışık sisteminin yardımıyla mantar, bakteri ve zararlı mikroorganizmaların DNA/RNA hücre yapılarını kalıcı şekilde bozarak havada tutunmalarını engelliyor. Üstün koruma performansı sayesinde özellikle muayenehane, hastane, eczane, diş kliniği gibi sağlık hizmet veren, hasta ve ziyaretçi popülasyonu yoğun kapalı alanların en büyük yardımcısı oluyor. Bu sayede, insanların bir arada bulunduğu kalabalık mekanların havası temiz ve güvenli hale geliyor. 

Kapalı alanların boyutlarına göre farklı kapasitelerde iki farklı model olarak geliştirilen NEFFES, ürünleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler Form Endüstri Ürünleri firmamızın uzman satış personeli ile iletişime geçebilir. 

Sağlıklı bir nefes için NEFFES!

Neffes Hava Temizleyici