Top

Okullarda Geleceğe NEFFES’le Hazırlanın!

Neffes Hava Temizleyici / Bizden Haberler  / Okullarda Geleceğe NEFFES’le Hazırlanın!
okullar için hava temizleme cihazi
21 Eki

Okullarda Geleceğe NEFFES’le Hazırlanın!

Yeni öğretim yılında okulların tekrar yüz yüze eğitime kapılarını açmasıyla akıllardaki en önemli soru işareti bulaşıcı hastalıkların yayılma riski oldu. Yüz binlerce öğrenci, öğretmen, okul çalışanı ve ailelerini doğrudan etkileyen yüz yüze eğitimde en güncel konuların başında okulların hava temizliği ve kalitesi geliyor. 

Yapılan araştırmalar yüksek öğrenime kadar olan süreçte okullarda yüz yüze eğitimin öğrencilerin bilişsel, sosyal ve bilimsel becerileri kazanmaları için zaruri olduğunu gösteriyor. Ancak sürekli olarak doğal yollarla havalandırılamayan iç mekanlarda hava yoluyla bulaşan hastalıkların bulaş riskinin de halk sağlığını tehdit edecek ölçüde arttığı biliniyor. 

Okullarda hava dezenfeksiyonunu sağlamak ve ortamdaki hava kalitesini artırmak çocuklarımızın güvenilir bir ortamda geleceğe hazırlanmaları için büyük önem taşıyor. Bu nedenle okullarda hava temizleme cihazı kullanımının gerekliliği yadsınamaz hale geliyor. 

56 yıllık tecrübesiyle iklimlendirme sektörünün öncülerinden Form, yüzde 100 yerli üretim NEFFES Hava Temizleyiciyle okullar dahil olmak üzere eğitim öğretim amacıyla kullanılan tüm kapalı mekanlarda hava dezenfeksiyonu için kullanılıyor. 

Sağlık Bakanlığı’ndan aldığı Aktif Madde İçermeyen Biyosidal Ürün Belgesi ile mantar ve bakterilere karşı etkinliğini kanıtlayan NEFFES, standart hava temizleme cihazlarından farklı olarak içerdiği UV-C teknolojisi ve HEPA filtresi ile çifte koruma sağlıyor. Mantar, bakteri ve zararlı mikroorganizmaları yok eden bu üstün teknoloji sayesinde iç ortam havasının dezenfeksiyonunu sağlayan NEFFES, UV-C ışık sisteminin yardımıyla zararlı mikroorganizmaların DNA/RNA hücre yapılarını kalıcı şekilde bozarak havada tutunmalarını engelliyor. 

Özellikle yüzde 100 taze havanın sağlanamadığı yaşam alanlarına taze ve temiz hava sağlamak üzere geliştirilen NEFFES Hava Temizleyici, sınıflar başta olmak üzere kütüphaneler, spor salonları, kafeteryalar ve okulda kullanılan tüm ortak alanlarda ortam havasını dezenfekte ediyor. Bu sayede, okullarda hava yoluyla yayılan hastalıkların bulaş riski ve oranı en aza iniyor. Ayrıca Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünce verilen Aktif Madde İçermeyen Biyosidal Ürün Belgesi’ne sahip NEFFES Hava Temizleyici’yi tercih eden okulların “Temiz Okulum” proje belgesi alması da kolaylaşıyor.

Kapalı alanların boyutlarına göre farklı kapasitelerde iki farklı model olarak geliştirilen NEFFES, ürünleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler Form Endüstri Ürünleri firmamızın uzman satış personeli ile iletişime geçebilir. 

Sağlıklı bir nefes için NEFFES!

Neffes Hava Temizleyici